Zalety konstrukcji prefabrykowanej
Prefabrykacja konstrukcji posiada wiele atutów, które korzystne są dla Państwa inwestycji:
- Powtarzalność i precyzja
wykonania elementów - Ekologia
- Wysoka jakość
- Brak stropu żelbetowego
- Krótki czas montażu
- Duża rozpiętość, brak podpory
Używamy materiałów najwyższej jakości
Drewno
Stosujemy tarcicę konstrukcyjną (C24) spełniającą poskie normy budowlane. Drewno iglaste importujemy ze Skandynawii i Niemiec.
Jest ono suszone komorowo, co eliminuje wszystkie insekty i grzyby oraz zapewnia trwałość i ochronę.
Ponadto uzyskuje ono stopień wilgotności 15-18%, oraz jest czterostronnie strugane co gwarantuje niepalność drewna (klasie ogniowej B).
Płytki
Pojedyncze elementy tarcicy, które tworzą wiązar są łączone certyfikowanymi płytkami kolczastymi marki MiTek.
Płytki powstają z blachy ocynkowanej z wytłoczonymi kolcami.
Przy tak sztywnym połączeniu możemy odchudzić przekrój wiązara w stosunku do tradycyjnej więźby.
Etapy powstawania konstrukcji prefabrykowanej
Posiadamy wszelkie kwalifikacje, doświadczenie, a także halę produkcyjną wyposażoną w nowoczesny park maszynowy. Jesteśmy w posiadaniu stołu montażowego, dzięki któremu produkujemy precyzyjnie skonstruowane wiązary.
Projektowanie
Nasi wykwalifikowani inżynierowie przygotowują projekt specjalnie dla Państwa przy pomocy programu komputerowego Pamir.
Wprowadzone dane z projektu lub pomiaru poddawane są przeliczeniom, aby precyzyjnie określić ilość potrzebnego materiału, rozmieszczenie płytek oraz wytrzymałość konstrukcji.
Ponadto po naszej stronie jest sporządzenie dla Państwa projektu wykonawczego, który jest niezbędny do dokumentacji budowlanej.
Produkcja
Nasz nowoczesny park maszynowy w znacznym stopniu eliminuje błędy powstałe w skutek pracy ludzkiej.
Cały proces prefabrykacji odbywa się w hali produkcyjnej. Dzięki temu wiązary dachowe są precyzyjniej wykonane od tradycyjnej więźby, która jest zawsze składana na placu budowy.
Cięcie
Dane z programu komputerowego przekazywane są cyfrowo do piły, aby zaprogramowana w ten sposób, dokonała precyzyjnych cięć. Elementy, które otrzymujemy, następnie umieszczamy na stole montażowym.
Prasowanie
Ułożenie wyciętych elementów wyznacza rzutnik laserowy, który również wskazuje położenie płytek kolczastych. Następnie płytki zostają wprasowane w drewno, a cały wiązar tworzy solidny element poddany oczywiście testom wytrzymałościowym.
Transport oraz montaż
Gotowe wiązary przewozimy na plac budowy własnym transportem i za pomocą naszego dźwigu układamy je na wieńcu budynku lub murłacie.
Zapewniamy wszystkie okucia ciesielskie. Wiązary zakotwiczamy przy pomocy kątowników do elementu nośnego budynku. Po zamontowaniu wszystkich wiązarów całość jest stężona, zapobiega to przewróceniu się całej konstrukcji.
Posiadamy doświadczone ekipy montażowe, które w sprawny sposób wykonują składanie konstrukcji.
Montaż juz w 3 dni!