Wiązary dachowe – jak przebiega współpraca z firmą?

15 marca 2020

Wybór padł na prefabrykowane wiązary dachowe? To dobra decyzja! Z pewnością zastanawiasz się jak wygląda współpraca z profesjonalną firmą produkcyjną i montażową. Sprawdź!

Prefabrykowane wiązary dachowe. Jak wygląda produkcja?

Czy muszę dostarczyć projekt? Jeśli nie, to jak wygląda projektowanie wiązarów? Czy współpraca ma charakter zobowiązujący od samego początku? Czy montaż jest wliczony w cenę? Jakiego rodzaju konstrukcje są możliwe do zrealizowania? To tylko część z pytań, jakie zadają sobie klienci. Jak dokładnie przebiega współpraca? Rozpoczyna się już na etapie projektowania, a kończy na błyskawicznym montażu.

  1. Współpraca najczęściej rozpoczyna się od bezpłatnej wyceny realizacji. Należy wziąć pod uwagę metraż, rodzaj projektu i inne czynniki generujące koszty. Dopiero po zaakceptowaniu wyceny rozpoczyna się współpraca przypieczętowana odpowiednią umową.
  2. Po podpisaniu umowy specjaliści przystępują do projektowania z zastosowaniem nowoczesnych programów. W ten sposób zazwyczaj powstaje konstrukcja kratowa, nie jest to jednak konieczność. Co zrobić jeśli projekt jest gotowy już wcześniej? W takim wypadku również warto zwrócić się do firmy. Fachowcy pomogą określić czy wiązary dachowe znajdą zastosowanie oraz czy jest to wybór opłacalny.
  3. Firmy profesjonalne, takie jak Wiązar Polska, dysponują własnym parkiem maszynowym. Zautomatyzowana produkcja umożliwia osiągnięcie pełni precyzji. Maszyny są sterowane komputerowo, dlatego konstrukcja oddaje projekt w każdym calu. Płytki kolczaste łączące poszczególne elementy rozmieszczone są perfekcyjnie. Oczywiście, jakość każdego z komponentów nie może podlegać wątpliwości.
  4. Montaż. Gotowe wiązary są transportowane na plac budowy. Następnie odbywa się montaż, który zajmuje w przybliżeniu 3 dni. Firma Wiązar Polska zapewnia wszelkie potrzebne do montażu elementy.

Wiązary dachowe – budynki mieszkalne i przemysłowe

Czy wiązary dachowe są odpowiednie tylko kiedy chodzi o budynki mieszkalne? Wyspecjalizowane firmy oferują projektowanie, produkcję i montaż wiązarów z przeznaczeniem do budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych. Ponadto, firma Wiązar Polska proponuje również wykonanie ścian szczytowych oraz jakościowe elementy, takie jak belki stropowe Posi-Joist.

Ze względów ekonomicznych, zdrowotnych i funkcjonalnych wiązary dachowe to doskonały wybór, gdy chodzi o budynki mieszkalne. Wbrew pozorom sprawa wygląda podobnie w przypadku budynków przemysłowych i rolniczych. W takich wypadkach liczy się szybki montaż, higieniczne warunki, a także wytrzymałość na najwyższym poziomie. Prefabrykowane wiązary dachowe zapewniają to wszystko. To doskonała alternatywa dla konstrukcji stalowych. Konstrukcja z wiązarów odznacza się rozpiętością. Szerokość osiąga nawet do 30 metrów bez podpór. Konstrukcja pokrywa nie tylko dach, ale także strop. Z tego względu wiązary dachowe to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale i oszczędne – również dla klientów biznesowych.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Wybór firmy zajmującej się produkcją wiązarów nie jest łatwy. W końcu konstrukcja dachu musi być zaprojektowana i sporządzona solidnie. To właśnie z tego powodu klienci skłaniają się w stronę prefabrykowanych wiązarów, zamiast tradycyjnej więźby.

Jakościowe wiązary dachowe powinny być sporządzone z drewna sprawdzonego pochodzenia. Drewno powinno odznaczać się wilgotnością na poziomie od 15 do 18 %. W przeciwnym razie drewno się odkształci i tym samym efekt nie będzie lepszy, niż tradycyjny. Suszone komorowo, czterokrotnie strugane i fazowane drewno jest odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jedyną alternatywą jest skuteczna impregnacja, a ta nie powiedzie się, gdy drewno będzie zbyt wilgotne. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić, czy firma oferuje jakościowe komponenty.

Czy można samodzielnie sprawdzić jakość i poziom wilgotności drewna? Niestety, takie sposoby nie istnieją. Dlatego każda profesjonalna firma zapewnia klientom wgląd do dokumentacji, potwierdzającej jakość i wytrzymałość poszczególnych elementów. Dotyczy to zarówno drewna, jak i płytek kolczastych oraz elementów okucia.

Ponadto niezwykle istotne jest, by zapoznać się z efektami dotychczasowych realizacji. Czy firma realizuje różnorodne projekty? Czy nietypowe realizacje także są wykonywane? Na te pytania warto odpowiedzieć zwłaszcza wtedy, gdy projekt wymaga indywidualnego podejścia. Szczególnie ważne są także opinie dotychczasowych klientów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale także terminowość i dodatkowe udogodnienia, takie jak transport i montaż. Nie mniej ważne są warunki współpracy i bezproblemowa komunikacja.

Wiązar Polska to firma, która spełnia wszelkie oczekiwania klientów! Zachęcamy więc do kontaktu z naszą obsługą. Stworzymy konstrukcję perfekcyjnie dostosowaną do potrzeb domowników, inwestorów czy przedsiębiorców.

Facebook