Wiązary dachowe w budownictwie przemysłowym

15 czerwca 2020

Inwestując w budowę obiektu przemysłowego warto wziąć pod uwagę rozwiązania trwałe i jakościowe, a jednocześnie niskobudżetowe. Taką opcją są właśnie prefabrykowane wiązary dachowe. Dlaczego? Warto dowiedzieć się więcej!

Prefabrykowane wiązary dachowe dla przemysłu

W obiektach przemysłowych często stosuje się konstrukcje dachowe stalowe lub żelbetonowe. Tymczasem wiązary dachowe są rozwiązaniem trwałym i jednocześnie dużo tańszym. Po pierwsze drewno jako surowiec budowlany jest dużo tańsze od materiałów konwencjonalnych. Po drugie, sama produkcja generuje dużo niższe koszty.

Ponadto, z zastosowaniem wiązarów dachowych można zrealizować różnorodne projekty, niezależnie od wymiarów budynku i wymogów wynikających z projektu. Wiązary dachowe mogą posłużyć na przykład do wykonania konstrukcji o dużej szerokości. Produkcja konstrukcji dachowej jest bowiem zautomatyzowana, sterowana komputerowo. Do wzmacniania łączeń stosujemy płytki kolczaste MiTek, wykonane z blachy ocynkowanej. Umożliwia to nie tylko produkcję konstrukcji o różnej rozpiętości, ale również pozwala na zmniejszenie przekroju wiązarów – a to z kolei znacznie zmniejsza koszty inwestycji. Nawet w przypadku rezygnacji z podpór, konstrukcja pozostanie stabilna!

Wiązary dachowe mogą być z powodzeniem zastosowane do budowy konstrukcji dachowej obiektów, takich jak hale produkcyjne, magazyny, hale sklepowe. To dobre rozwiązanie również dla rolników inwestujących w nowoczesne hale czy inne obiekty gospodarcze.

Projekt konstrukcji dachowej dla obiektu przemysłowego

Klient nie musi dostarczać gotowego projektu, co dodatkowo usprawnia cały proces. Projekt konstrukcji można powierzyć naszym wykwalifikowanym inżynierom! Projektowanie odbywa się z zastosowaniem specjalistycznego programu Pamir. Przygotowujemy także projekty wykonawcze, konieczne dla skompletowania wymaganej dokumentacji. Dzięki zastosowaniu szczegółowych obliczeń możemy zagwarantować, że ilość wykorzystanych materiałów jest optymalna względem wymagań konstrukcyjnych. Tworzymy projekty konstrukcji wytrzymałych, odznaczających się odpowiednimi parametrami i właściwym rozmieszczeniu płytek.

Celem rozpoczęcia współpracy wystarczy skontaktować się z naszymi architektami. Kolejno przygotowywana jest bezpłatna wycena, dlatego samo zapoznanie się z propozycją nie kosztuje klienta zupełnie nic. Dopiero po akceptacji wyceny przystępujemy do realizacji. Produkcja odbywa się z zastosowaniem technologii cyfrowej i laserowej, w warunkach fabrycznych. Zarówno cięcie, jak i ułożenie poszczególnych elementów jest więc maksymalnie precyzyjne. Wszystko to sprawia, że ryzyko błędu jest wyeliminowane, a klient nie musi obawiać się o koszty związane z naprawą niedociągnięć.

Suszone komorowo drewno, jako materiał budowlany

Wielu inwestorów waha się przed wyborem tego rozwiązania, ze względu na stereotypy związane z trwałością drewna jako materiału budowlanego. Suszone komorowo drewno stosowane do wyrobu wiązarów prefabrykowanych jest jednak surowcem niezwykle wytrzymałym. Nie należy mylić takiego rozwiązania z tradycyjną więźbą dachową, wykonywaną często z zastosowaniem drewna zawilgoconego.

W Wiązar Polska stosowana jest tarcica konstrukcyjna C24 pochodząca z terenów Skandynawii i Niemiec, spełniająca wszelkie normy. W trakcie suszenia komorowego eliminowane są zanieczyszczenia, związane z obecnością owadów i drobnoustrojów. Uzyskiwany jest także optymalny poziom wilgotności wynoszący 15-18%. To szczególnie ważne, ponieważ tak przygotowane drewno reguluje poziom wilgotności powietrza, a jego kształt na długo pozostaje niezmieniony.

Wiązary dachowe sposobem na szybką realizację

Prefabrykowane wiązary dachowe to wybór, który wiąże się z krótkim czasem realizacji. To aspekt niezwykle ważny dla inwestora, który przecież musi wywiązać się z terminów. To również doskonałe rozwiązanie dla osób indywidualnych i przedsiębiorców. Szybko przeprowadzona budowa to zarazem możliwość wcześniejszego rozpoczęcia działalności zarobkowej. Zatem ta inwestycja szybko się zwróci! Wiązary dostarczane są pod wskazany adres i montowane z zastosowaniem dźwigów. W celu przeprowadzenia montażu stosujemy okucia ciesielskie i kątowniki. Następnie konstrukcja jest odpowiednio stężona, celem zapewnienia stabilności. Montaż może być przeprowadzony nawet w 3 dni.

W dodatku, konstrukcję z wiązarów dachowych można uzupełnić o dowolne materiały izolacyjne. Zastosowanie wybranego pokrycia dachowego również nie stanowi żadnego problemu. Dlatego w szybki sposób, bez zbędnych kosztów i długotrwałych wykończeń możliwe jest utworzenie rzetelnej, dobrze izolowanej konstrukcji dachowej.

Podsumowując, wiązary dachowe są rozwiązaniem odpowiednim nie tylko w branży budownictwa mieszkalnego, lecz również w szeroko pojętym przemyśle. W Wiązar Polska cały proces realizacji, od projektu po montaż leży po stronie producenta. Celem skorzystania z tej oferty wystarczy skontaktować się z naszą obsługą! Działamy głównie na terenie województwa dolnośląskiego. Zapraszamy!

Facebook